Menu główne:
historia
1997
Rok ten charakteryzował się stosunkowo dużą aktywnością członków. Reprezentanci startowali w kilku imprezach, odnosząc znaczące sukcesy. Najważniejszym jednak wydarzeniem była spontaniczna akcja członków zarządu w zorganizowanie pobytu grupy dzieci z terenów objętych powodzią. 15 lipca 9 dziewcząt i 12 chłopców przyjechało "tak jak stało" z okolic Gorzanowa. Ognisko wyasygnowało środki na wyżywienie dzieci i opiekunów w Ośrodku AWF w Chycinie. W czasie tygodniowego pobytu w Poznaniu dzieci zwiedzały zabytki Poznania , a także Gniezna i Kórnika. Członkowie Zarządu Ogniska znaleźli sponsorów którzy zaopatrzyli dzieci w odzież i obuwie. Wyjątkową ofiarnością wykazali się również pracownicy Uczelni dostarczając dzieciom odzież w dobrym stanie, oraz duże ilości środków czystości i higienicznych . Pomoc finansową dzieliły również związki zawodowe działające w Uczelni. Podsumowując wartość tego co zabrały dzieci ze sobą doliczono się kwoty ponad 35 tys. złotych. Szczególnym zaangażowaniem w organizacji pobytu dzieci wykazały się panie: Alina Fliegier-Grupa, Maria Bosiacka i Jolanta Drzewiecka. Wydatnej pomocy udzieliły również panie: Maria Wietrzykowska, Emilia Zając i Mirosława Bębenek oraz pan Marek Augustyniak. Odnotować również trzeba , że całkowite koszty wyżywienia w czasie pobytu dzieci w Poznaniu wzięli na siebie panowie Ryszard Drop i Marian Sobczak. W paĽdzierniku Zarząd Ogniska zorganizował do Gorzanowa transport z meblami , odzieżą i sprzętem gospodarstwa domowego.
W dniach od 5-7 września osoby zaangażowane w pomoc powodzianom spotkały się w Chycinie . Tradycyjnie już w końcu roku odbyło się spotkanie opłatkowe członków Zarządu, Komisji Rewizyjnej i prowadzących zajęcia.
1998
Działalność Ogniska nie odbiegała zasadniczo od działalności w latach poprzednich. Sekcje działały bez zmian. Ważnym dla Ogniska wydarzeniem było przeprowadzone w dniu 28 maja zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium. Po dyskusji dokonano wyboru nowych władz Ogniska. Prezesem został Wł. Rataszewski, Wiceprezesem Zdz.Kopczyński, Sekretarzem M.Bosiacka, Skarbnikiem D.Lis a J.Prywer i L.Konys zostali członkami zarządu. Wybrano Komisję Rewizyjną A.Flieger-Grupa- Przewodnicząca oraz D.Świekatowska i J.Drzewiecka członkowie. Delegatami na zjazd wojewódzki wybrano W.Liszkowskiego oraz Wł.Rataszewskiego. Cztery osoby otrzymały Medal za zasługi dla rozwoju sportu i rekreacji są to A.Flieger-Grupa, D.Świekatowska, Zdz.Kopczyński i W.Liszkowski. Honorową Złotą Odznaką wyróżniono: H.Bartnicką, B.Gorzelańczyk , J.Gruszczyńskiego, A.Iwicką, J.Kościelskiego, A.Lubik, A.Mietlarka, B.Wasiak i H.Wojtczak.
W kwietniu dwa zespoły Ogniska startowały w Ogólnopolskim Turnieju Kręglarskim w Śremie. Na początku września odbyło się trzydniowe spotkanie członków Ogniska w Chycinie połączone z konkurencjami rekreacyjnymi.
W końcu grudnia odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe.
1999
Działalność sekcji nie uległa zmianie. Zajęcia prowadziły te same osoby. W maju nasz zespół uczestniczył w Wojewódzkim Zlocie Ognisk TKKF zorganizowanym tradycyjnie w Sierakowie. Znaczące sukcesy odnieśli nasi reprezentanci w zgadywance terenowej. Z powodzeniem startowali również w kręglach, strzelaniu z wiatrówki, w koszykówce i tenisie stołowym.. 24 kwietnia dwa zespoły wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Kręglarskim organizowanym przez Ognisko TKKF "Sokół" Śrem., zajmując IV i XII miejsce. We wrześniu odbyło się tradycyjne spotkanie działaczy Ogniska w Chycinie. Rok 1999 zakończyło spotkanie opłatkowe.
2000
Ten jubileuszowy rok był również 40 -tym rokiem działalności Ogniska. W tym roku zaprzestała swej działalności sekcja nauki pływania dzieci ponieważ Uczelnia podpisała umowę z FREGATA-LIFE na wynajęcie basenu. W kwietniu 3-osobowy zespół startował w turnieju kręglarskim w Śremie, zajmując II miejsce. Bardzo atrakcyjną imprezę dla dzieci zorganizowano w czerwcu. Dzieci autokarem pojechały do Środy Wlkp., skąd kolejką wąskotorową dojechały do Zaniemyśla. Tam promem przeprawiono się na Wyspę Edwarda, a po przemiłym pikniku udano się autokarem w drogę powrotną. Rok zakończyło tradycyjne spotkanie opłatkowe..
W oparciu o materiały archiwalne Ogniska, kronikę Ogniska, kroniki AWF ( WSWF ), wspomnienia działaczy Ogniska oraz własną dokumentację opracował
Włodzimierz Rataszewski
KALENDARIUM
1996
- Wyjazd kilku osób na narty do Szklarskiej Poręby i Spindlerowego Młyna.
- 11 czerwca - "Dzień Dziecka" - wycieczka statkiem.
- Rozgrywki tenisowe
- 13-15.09.wyjazd rekreacyjny do Chyciny
- 23 grudnia - spotkanie opłatkowe
1997
- 22-23.02. Wojewódzki Turniej Piłkarski
- 16-18.05. Zlot Ognisk TKKF w Sierakowie, wyniki:
wielobój: Maciej Mantaj I m., Grzes Lis II m., Marysia Kopczyńska III m.
strzelanie: Danuta Mantaj II m., Danuta Lis III m.,
kręgle: Zdzisław Kopczyński I m.
- czerwiec - Dzień Dziecka
- lipiec - przyjęcie dzieci powodzian z rejonu Gorzanowa. Pobyt dzieci w Poznaniu i w Chycinie.
- 5 - 7 września - w Chycinie spotkanie tych , którzy pomagali przyjąć dzieci powodzian.
- Grudzień - spotkanie opłatkowe zarządu, komisji rewizyjnej oraz prowadzących zajęcia.
1998
- luty - "Podkoziołek" zorganizowany wspólnie z uczelnianym kołem PTTK.
- kwiecień - udział w Ogólnopolskim Turnieju Kręglarskim w Śremie. Zespół w składzie:Zdz.Kopczyński, W.Liszkowski, Wł.Rataszewski zajął II m. z 364 pkt. a zespół w składzie: Iga Kasperczak, Piotr Cierpiszewski i Maciej Rataszewski z 324 pkt. IV m.
- 28 maja - zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ogniska.
- wrzesień - wyjazd rekreacyjny do Chyciny.
- Wrzesień - udział Prezesa i Sekretarza Ogniska w uroczystości wręczenia sztandaru Ognisku TKKF "Sokół" w Śremie.
- grudzień - spotkanie opłatkowe zarządu, komisji rewizyjnej i prowadzących zajęcia.
1999
- 24 kwietnia - udział dwóch zespołów w Ogólnopolskim Turnieju Kręglarskim w Śremie. Miejsca IV i XII.
- 7 - 9 maja - udział reprezentacji Ogniska w Wojewódzkim Zlocie Ognisk TKKF w Sierakowie. Osiągnięcia: Jacek Drzewiecki - I m.,Anna Kałmuczak - II m.
- wrzesień - wyjazd rekreacyjny do Chyciny.
- Wrzesień - udział załogi z kierowcą Zdz.Kopczyńskim w rajdzie samochodowym w Sierakowie.
- Grudzień - spotkanie opłatkowe.
2000
- kwiecień - Ogólnopolski Turniej Kręglarski w Śremie. Zespół naszego Ogniska zajął II m. z 364 pkt.Zwyciężyło Ognisko TKKF Wilda z 381 pkt. Indywidualnie W.Liszkowski zajął X miejsce.
- czerwiec - Dzień Dziecka. Wyjazd autokarowy do Środy, następnie kolejką wąskotorową do Zaniemyśla, tam promem na Wyspę Edwarda i powrót autokarem do Poznania.
- grudzień - spotkanie opłatkowe.
2000
Dzień Dziecka - przeprawa promem na Wyspę Edwarda
2000
Dzień Dziecka
Kolejka wąskotorowa w Środzie Wlkp. - przejazd do Zaniemyśla
2000
Dzień Dziecka
Zaniemyśl - Dzieci z Opiekunami na wyspie Edwarda
1999, Sieraków
część reprezentacji Ogniska na zlocie
1999, Chycina
Grzesiu Lis, Adaś Gorczyński, Mateusz Konys przy ognisku
1999, Śrem
młodzieżowy zespół kręglarski na corocznym turnieju
1999, Poznań
spotkanie opłatkowe
1999 Śrem
zespół seniorów na corocznym turnieju
1999, Chycina
impreza rekreacyjna